Site home | Register now | Log in Hello Гость | RSS
 • На головну
 • Меню  Главная » Статьи » Воспитательная работа » Виховна робота

  Попередження травматизму на залізничному транспорті

   Цілком обґрунтовано залізницю називають зоною підвищеної небезпеки. При високій інтенсивності і підвищених швидкостях руху поїздів, при величезних обсягах перевезень залізниця представляє певну небезпеку для людей, які проживають поблизу неї або користуються її послугами. Перебуваючи поблизу колій, потрібно бути дуже пильним самому і уважним до оточуючих.

  Життя людини є найвищою цінністю. Але, на жаль, треба констатувати, що в результаті невиробничого травматизму щорічно під колесами поїздів на території Донецької залізниці гине не один десяток людей.

  Профілактиці невиробничого травматизму, на залізничному транспорті традиційно приділяється підвищена увага. Плануються і виконуються роботи з будівництва та ремонту пішохідних настилів, мостів, пасажирських платформ, огорожі особливо небезпечних ділянок, освітлення, обладнання переїздів автоматичними шлагбаумами і сигналізацією, забезпечується систематична інформація пасажирів через поїзну і вокзальну радіомережу про необхідність суворого дотримання правил проїзду по залізниці і особистої безпеки, встановлення попереджувальних плакатів і написів, виконуються інші організаційні та технічні заходи.

  В основному травми відбуваються в результаті недотримання елементарних вимог, як загальноприйнятих норм поведінки, так і визначених Правилами безпеки на залізничному транспорті.

  Діти забираються на дахи вагонів, безтурботно бродять по залізничних коліях. Основними причинами травмування є наїзд рухомого складу і ураження електрострумом контактної мережі, як показує аналіз, є незнання і порушення правил безпеки, невиправданий поспіх, небажання користуватися пішохідними мостами, тунелями та настилами, а часом пустощі і хуліганство. Нерідко залізниця стає «пішохідною». Ходіння по коліях завжди пов'язане з небезпекою для життя. Рухомий потяг зупинити непросто. Його гальмівний шлях в середньому становить близько тисячі метрів. Потяг, який прямує зі швидкістю 100 км / год, за 1 секунду долає близько 30 метрів. А пішоходу, для того, щоб перейти через залізничні колії, потрібно не менше 5 секунд. Тим більше, що молоді люди при перетині колії часто відволікаються, користуючись навушниками для прослуховування музики або розмови по мобільному телефону і, при цьому, не чують сигналів, що подаються машиністом, оголошень, що передаються по гучномовному зв'язку.

  Лише на перший погляд можуть здатися безпечними нерухомі вагони. Підходити до них менш ніж на п'ять метрів заборонено: кожен вагон на станції знаходиться в роботі і в будь-який момент може почати рух. Небезпечними є і виступаючі частини рухомого складу, за них може зачепитися одяг людини, якщо йти в безпосередній близькості від нього. До травмування може призвести вплив повітряного потоку, що виникає між двома рухомими складами, сила такого потоку становить 16 тонн. Саме тому, при знаходженні на території залізниці необхідно пам'ятати і дотримуватися вимог безпеки: переходити і переїжджати залізничну колію тільки в спеціально відведених для цієї мети місцях, стежити за сигналами технічних засобів - світлофора, переїзної сигналізації (незалежно від положення і наявності шлагбаума), уважно слухати оголошення про можливі пересування рухомого складу. Не допускається катання по пасажирській платформі або перону на велосипедах, скейтбордах, роликах, а також перехід колії в районі стрілочних переводів і районах, з інтенсивним маневровим рухом. У таких місцях не влаштовуються пішохідні переходи, а можливі лише технологічні маршрути для працівників залізниці, користуватися якими громадянам заборонено.

  Не можна забувати про ризики, такого  залізничного об'єкту як контактна мережа. Нерідкі випадки, коли розкрадачі, піднімаючись на вагон, наближаються на неприпустимо близьку відстань до контактної мережі, потрапляють під високу напругу (3000 Вольт) та гинуть.

  Нагадую правила поведінки при знаходженні на об'єктах залізничного транспорту:

  НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ:

  • Переходити залізничні колії в невстановлених місцях!

  • Перебігати залізничні колії перед рухомим складом! (Гальмівний шлях поїзда - до 1000 м)

  • Перебувати на колії і між коліями, де ви можете потрапити під  поїзд!

  • Чіплятися, висіти на підніжках вагонів, заплигувати і зістрибувати з них під час руху поїзда!

  • Під час руху поїзда відкривати двері вагона!

  • Ходити і грати ДІТЯМ в рухливі ігри поблизу залізничного полотна!

   

  ПАМ'ЯТАЙТЕ! ПОТЯГ МИТТЄВО ЗУПИНИТИ НЕМОЖЛИВО!

   

  Категорія: Виховна робота | Додав: Marina6244 (05-Грудня-2021)
  Переглядів: 61 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Авторизация

  Block title
  Block content
  Наша статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0


  ->


  КГЛ "Надежда" © 2022
  Створити безкоштовний сайт на uCoz